Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 50-letniego mieszkańca ulicy Zielińskiego. Mężczyzna jest podejrzany o wytwarzanie i sprzedaż „lewej” wódki oraz papierosów bez polskiej akcyzy.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Na dodatek stwierdzono, że bytomianin nielegalnie podłączył się do sieci elektrycznej. Za popełnione czyny grozi mu grzywna, a nawet 5 lat paki.

W marcu tego roku policjanci z Wydziału Do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Bytomiu zatrzymali lokatora jednego z budynków przy ulicy Zielińskiego. Wówczas w mieszkaniu funkcjonariusze ujawnili nielegalne towary, w tym alkohol i papierosy. Kolejny sygnał od mieszkańców tej okolicy, którzy nie tolerują sąsiedztwa „meliny” do policji dotarł kilka dni temu. Z relacji mieszkańców wynikało, że nadal w mieszkaniu tym można kupić flaszkę „lewej” wódki i papierosy bez banderoli polskiej akcyzy skarbowej. Wczoraj po południu policjanci zatrzymali 50-letniego właściciela mieszkania, po tym, gdy ujawnili ponad 10 litrów wyrobów spirytusowych oraz kilka paczek papierosów przemyconych do naszego kraju najprawdopodobniej zza wschodniej granicy.

Podejrzanemu o wyrób i handlowanie nielegalnymi towarami mężczyźnie, oprócz grzywny grozi nawet do 5 lat więzienia za kradzież prądu, bowiem okazało się, że 50-latek skręcając kable, podłączył się do sieci elektrycznej biegnącej na klatce schodowej w budynku.

Wiadomości

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

uszczelnic granice na wschodzie (gość)

Istniej dzięki pacanom z PSL i PiS by se chłopki mogły dorobić coś kasy na boku oprócz tego co dostają z budżetu państwa. Taka to jest ta najjaś. IV RP