Wstrzymana została sprzedaż fotelika samochodowego marki 4Baby, modelu ALTO - wyprodukowanego w Chinach. Jak się okazało, może w nim dojść do pęknięcia elementów plastikowych podczas zderzenia.

Z pewnością każdy z rodzić chiałby zapewnić swojemu dziecku jak największe bezpieczeństo. Niestety, sam fakt przewożenia go w foteliku nie gwarantuje jeszcze wystarczającej ochrony. Firma 4Baby ogłosiła, że foteliki ALTO, przeznaczone dla dzieci o wadze od 9 do 18 kg, mogą być niebezpieczne.

Jak informuje UOKiK - Przedsiębiorca 4BABY Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w fotelikach samochodowych 4Baby ALTO, partia produkcyjna 08.01.2016, wyprodukowanych w Chinach, może dojść do pęknięcia elementów plastikowych podczas zderzenia.

Sprzedaż ww. fotelików została wstrzymana, ponadto informacja dla klientów o wycofaniu wyrobu.

Jak informuje producent fotelików, firma 4Baby:
Informujemy, że w związku z negatywnym wynikiem kontroli fotelika ALTO (9-18kg), przeprowadzonej przez Słowacką Inspekcję Handlową, produkt ten jest wycofany z obrotu jako niebezpieczny. Odbiorcy i konsumenci, którzy posiadają ten produkt proszeni są o kontakt telefoniczny lub mailowy w celu uzyskania dalszych informacji o procedurze.

Biznes

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!