Kolejna śmierć polskich żołnierzy w Afganistanie na nowo rozbudziła dyskusję oraz pytania o sens utrzymywania w dalszym ciągu naszego kontyngentu w tym niebezpiecznym kraju. 29-letni starszy szeregowy Grzegorz Bukowski zginął wskutek śmiertelnych obrażeń, jakie zadały mu wybuchające odłamki eksplodującego pocisku.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Z kolei w poniedziałek na polu bitwy zginął polski żołnierz, służący we francuskiej Legii Cudzoziemskiej, 28-letni sierżant Konrad Rygiel. Wczoraj został on pochowany z najwyższymi honorami w Calvi na Korsyce, gdzie znajduje się główna baza 2REP, czyli elitarnych jednostek desantowych legii. W pogrzebie uczestniczył francuski sekretarz stanu ds. obrony Hubert Falco.

- Ten podoficer zapłacił życiem za zaangażowanie Francji w służbę pokoju i bezpieczeństwa narodu afgańskiego - powiedział prezydent Francji Nicolas Sarkozy, gdy dowiedział się o śmierci żołnierza. W wyniku wczorajszego tragicznego ataku, w którym zginął st. szer. Bukowski, lekko rannych zostało także dwóch innych polskich żołnierzy, których natychmiast przetransportowano do bazy medycznej w Ghazni. Był to już kolejny w ciągu ostatnich kilku dni zajadły atak fanatyków islamskich na polskich żołnierzy. W sobotę, między obozami Warrior i Ghazni, zginął kapral Miłosz Górka, a ośmiu żołnierzy zostało lekko poszkodowanych.

Ataki na siły NATO w Afganistanie po zwykle w miarę spokojnej zimie nasilają się wraz z nadejściem wiosny. Te ostatnie, których celem byli polscy żołnierze, mogły być wywołane chęcią odwetu za niezwykle udaną operację przejęcia przez Polaków ponad 500 kilogramów saletry amonowej. Substancja ta służy rebeliantom do budowy kilkudziesięciu tzw. IED (improwizowany ładunek wybuchowy - przyp. red.).

Wraz z saletrą amonową polscy żołnierze przejęli również pokaźną ilość pocisków kumulacyjnych, służących do niszczenia pojazdów opancerzonych. Nie ma wątpliwości, że gdyby te materiały znalazły się w rękach talibów, posłużyłyby im do zabicia wielu osób.


Wiadomości

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

pszczelarz (gość)

Media nasze jeszcze w większym stopniu muszą powtarzać za równie niemądrymi politykami, że pora wyjść stamtąd, i to tym szybciej, im więcej naszych tam ginie.
To jakby namawianie Talibów do wybijania naszych, bo tylko tak mogą nas pogonić.
Durnota nasza, jak zwykle, z redaktorkami głupolami na czele.
Lepiej potem wroga szukać tu u siebie, licząc jeszcze większe straty, niż osaczyć w jego kryjówce - tak myślą te głupole.

nota (gość)

Ola - będę strzelał: czy to ten sam, Kurwin - gorszy niż..., a - darujmy sobie - który otwarcie głosi, że obywatela należy pozostawić samemu sobie, a wtedy państwo mnóstwo zaoszczędzi? Taki Balcerowicz do n-tej potęgi? Mamy dwóch pajaców w Polsce, którzy głoszą takie antyludzkie hasła, co jeden, to gorszy. Nie, głupszy nie powiedziałem, bo tylko inteligentny potwór może wpaść na taki pomysł. I próbuje, w innych bardziej może udatnie i dlatego udało mu się zwieść tysiące owiec, żeby już nie wspominać o samcach tych zwierząt.

OLA (gość)

tzw publiczne i mainstreimowe media poswiecaja bandzie czworaga setki razy wiercej czasu antenowego lamiac ustawe

w TVP zdrajca i nieudacznik Komuchowski 62 godziny , Kaczynski i napieralski okoloo 5 godzin , a Korwin Mikke z wielka łaską 13 minut w czwartek na tvp info o 20.05
gdzie tu sprawiedliwosc
moze czasem mignie w coniektorych wiadomosciach
ale oczywiscie z wyciszonym dzwiekiem, bo jakze by inaczej
szyderczo wykpiewany przez redaktora w zmanipulowanym do granic absurdu probujacym go osmieszyc kilkusekundowym news
Jedyny i konkretny, inteligentny- ten ktory nie boji sie przeciwstawic reszcie sokrumpowanej swinskiej sejmowej mafi
glosujmy na Korwina Mikke , niedajmy sobie wmowic ze ten ktory smaruje sondazowni kase - jest tym ktory wygra
niedajmy sobie wmowic ze glosujac serccem marnujemy swój głos

nawet jesli odstrzszaja Cie jego coniektore radykalne poglady , to niezaprzeczysz sobie ze jest to jedyny patriota wstrod kandatów
reszta gada tylko to co wyborvcy chcieli by uslyszec- i cala ta reszta nie zawacha sie wszystkiego co glosli odwolac w nastepny dzien po wyborach smiejac ci sie prosto w twarz.
nikt lepszy niz Korwin Mikke sie nam nietrafi
wyborco jesli tego niewidzisz to jestes ślepy i gluchy
obudzisz sie pod rosyjskim albo niemieckim zaborem i zaplaczesz za Janem Korwinem Mikke i nad swoja bezmyslnoscia i glupota - ale wtenczas bedzie juz za póżno !

wpisz w google Youtoube JKM
i posluchaj konkretow Janusza Korwina Mikke