Na ulicy Katowickiej w Chorzowie, czyli DK 79 w środę, 9 sierpnia, rozpoczął się remont nawierzchni. Wstępnie prace te potrwają do połowy września. Dla kierowców oznacza to objazdy i korki. W stronę Bytomia i Katowic kierowcy mogą jechać po jednym pasie jezdni.

Korki na DK 79 z powodu remontu
DK 79, czyli ulica Katowicka w Chorzowie to jedna z głównych tras łączących Katowice, Chorzów i Bytom. Każdego dnia ulicą tą przejeżdża od 37 do 39 tysięcy samochodów. Co prawda ruch ten w okresie wakacyjnym spada o ponad 25 procent, jednak i tak jest duży. W środę, 9 sierpnia, na drodze rozpoczął się remont nawierzchni. Prace te zaplanowano na prawie całej jezdni z wyłączeniem zaledwie 900-metrowego odcinka estakady. Tu remont przeprowadzono w 2013 roku.

- O godzinie 7.00 rozpoczęliśmy frezowanie 1-kilometrowego odcinka ul. Katowickiej od skrzyżowania z ul. 3-Maja do stacji paliw Orlen. Zajęliśmy dwa pasy ruchu w stronę Katowic, czyli 7-metrową jezdnię - wyjaśnia Tomasz Iksal, dyrektor przedsiębiorstwa budowy dróg "Drogopol-ZW".

Frezowanie planowo ma zająć trzy dni. Prace obejmują także odnowienie urządzeń znajdujących się w jezdni. To będzie gruntowny remont obejmujący 2-3 warstwy jezdni. Pod koniec przyszłego tygodnia planowane jest asfaltowanie tego odcinka. To zaledwie pierwszy etap całego remontu ul. Katowickiej.

Prace remontowane w pierwszym etapie prowadzone są od rejonu posesji nr 187 (budynek naprzeciw stacji paliw Orlen) do skrzyżowania z ul. 3 Maja. To już wywołało utrudnienia w ruchu. Droga się blokuje, a kierowcy stoją w korku. Przypomnijmy, że teraz w stronę Katowic i Bytomia kierowcy zamiast dotychczasowych dwóch pasów w jedna stronę, mają po jednym zarówno do Bytomia jak i Katowic. Ruch odbywa się dwukierunkowo.

- Jutro lokalni kierowcy powinni już wybrać inne drogi dojazdowe, co upłynni trochę ruch. Dziś od rana były duże korki - dodaje Tomasz Iksal.

Remont DK 79 to także liczne objazdy. Ograniczona jest możliwość skrętu w lewo z ulicy Katowickiej (jadąc z kierunku Bytomia) w kierunku ul. Nowej. Objazd poprowadzono ulicami: Niedurnego - Łagiewnicką - Krzyżową.

Kierowcy nie mogą także skręcić w prawo z ulicy Katowickiej (jadąc z kierunku Bytomia) w kierunku ul. 3 Maja. Objazd prowadzi ulicami: Katowicką - Krakusa - Floriańską. Nie można także skręcić w lewo z ulicy Katowickiej (jadąc z kierunku Katowic) w kierunku ul. Krzyżowej. Kierowcy skierowani zostaną ulicami: Nową - Kruszcową - Stabika oraz 3-go Maja - Janasa - Mariańską - Łagiewnicką - Krzyżową.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!