Prezes UOKiK uznał, że Kaufland Polska bezprawnie posługuje się sloganami reklamowymi "nasze rodzime produkty", "nasze polskie produkty"... - sugerującymi nabywcom w Polsce, że niemiecka firma Kaufland jest polskim przedsiębiorcą i sprzedaje głównie polskie produkty.

Kaufland nie może sugerować, że jest polskim sklepem. Jest decyzja UOKiK

18 wrześniu ub.r. posłanka PiS Krystyna Pawłowicz na swoim profilu na facebooku w krytycznym tonie opisała praktyki reklamowe, stosowane przez wywodząca się z Niemiec sieć supermarketów Kaufland.

- Naszymi rodzimymi Kauflandu są - póki Polska nie jest niemieckim landem - niemieckie, a nie polskie produkty. O tej nieuczciwej praktyce rynkowej niemieckiej sieci Kaufland podszywającej się dla zysku pod polskiego przedsiębiorcę, powiadomiłam Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów - napisała posłanka na swoim fanpagu.

Sieć NIEMIECKICH sklepów "Kaufland" w Polsce wprowadza w błąd polskich konsumentów,zachęcając ich do zakupów u siebie...

Opublikowany przez Krystyna Pawłowicz na 18 września 2016


Sieć marketów Kaufland od kilku juz lat w swoich reklamach podkreśla, że pozyskuje sporo produktów od polskich dostawców. W 2013 roku sieć promowała się hasłem „To co prawdziwe i polskie”, a od 2015 roku kampanią pod hasłem „Wszystko, co kochasz”, której motywem graficznym było serce w biało-czerwonych barwach.

W poniedziałek 20 lutego posłanka opublikowała na Facebooku odpowiedź, którą otrzymała od prezesa UOKiK-u Marka Niechciała.

Biznes

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

klient różnych lokali tanich i drogich (gość) (Roman)

To co "styropianowcy" i ich "PO-mioty" sprzedały tego nie da się tak po prostu w krótkim czasie odkupić!

Roman (gość)

Ale bezmózgi w ministerstwie gospodarki pracują.. Nie wiedzą barany czego chce Kaufland? Durnie tyle pieniędzy rozpieprzają w Rządzie a przyznającego sobie polską tożsamość Kauflandu nie potrafią wykupić...