Prezentujemy kolejny już materiał o zarobkach. Wcześniej publikowaliśmy raporty m.in. o zarobkach górników, nauczycieli, pracowników dyskontów czy policjantów - teraz przyszła kolej na zarobki w księży. Ile zarabiają duchowni? Sprawdziliśmy to - kliknij w galerię powyżej.


Czytaj także

  Komentarze (42)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  RustY (gość) (Salomon)

  Poczytaj relacje z pierwszej ręki, co dzieje się w seminariach, to zrozumiesz. Chętnych nawet jest sporo, tylko duża część odchodzi w momencie, kiedy zaczyna rozumieć, o co w tym biznesie chodzi i co trzeba robić, aby seminarium ukończyć i na dzień dobry nie zaliczyć jakiegoś zadupia w Afryce na tzw misji. Nie zapominaj też,że do seminarium trafiają już z konkretnie wypranymi mózgami, co raz trudniej klerowi o takich pomimo indoktrynacji dzieci od przedszkola. Coraz trudniej wcisnąć ciemnotę młodym ludziom w dobie internetu, nie przez przypadek kościół objął mackami, pożal się Boże, rząd w Polsce, nie chcecie po dobroci to was zmusimy. Do tego dochodzi świadomość, że do końca życia jeden z drugim będzie musiał się ukrywać ze swoimi potrzebami, jeden dostanie do głowy, drugi polubi to, co dostał w seminarium, a trzeci weźmie się za dzieci.

  Salomon (gość)

  Mnie ciekawi jedna sprawa - jeśli księża tak dużo i tak fajnie, łatwo zarabiają, to dlaczego ci wszyscy, którzy na nich psioczą nie pójdą do seminarium się uczyć na księdza, żeby tak żyć? Jeśli to jest takie fajne i łatwe to dlaczego tak mało jest chętnych ?

  gutek (gość)

  Może o tym nie wiecie, ale od każdego postawionego pomnika na cmentarzu parafialnym proboszcz bierze 10%. Tak jest np w Mysłowicach. To tam, gdzie na cmentarzu ostatnio wiatr przewrócił duże drzewo, które kilka z takich pomników zniszczyło.

  iki (gość)

  i za co? przepraszam bardzo ale ile można ssać z emerytów i rencistów :( 5000 tyś 10tyś ... brak rodziny, zagwarantowane mieszkanie... na co oni zbierają kasę? - kurczę już się nie dziwie że mój proboszcz Jeepem nówką jeździ...

  araya (gość)

  Rzygam już tymi czarnymi katabasami. Obrzydzenie i wstręt wzbudza we mnie każda wzmianka na temat tej legalnie działającej bandzie oszustów, zboczeńców i pazernych na władzę chamach. Bezczelność i tupet z jakim traktują ludzi sprawia, że cisną się na usta same niecenzuralne słowa. A boleść nad głupotą ludzi dających wodzić im się za nos jest dojmująca.

  wyborca PiS-były i już nigdy (gość)

  księża sa biedni nic nie maja nawet auto po prostu nic tylko ta komisja która im oddaja miliardy przez byłego ubeka to śledztwo bedzie umorzone przez piz

  Max (gość)

  W nosie mam to ile zarabiaja ksieza... Wiem tylko ze firma zrobila mi stronke http://www.linsehofmanstude.pl/ i czesze

  prowda (gość) (°°°)

  No widzisz antyPolaku gdzie są te polskie stocznie sami stoczniowcy je zarżneli, co Rydzyk ci miał stocznię wybudować????? od kiedy duchowni stoczniami się zajmują,

  Ty antyPolaku nawet nie wiesz co o stoczniach Polskich i Niemieckich mówi Rydzyk

  dziękuj bolkowi a Rydzyka sobie posłuchaj bo to on ma jedyne Polskie media a nie tylko niemieckich mediów
  spróbuj myślenie nie boli

  Posłuchaj co Rydzyk mówi o stoczniach a potem dyskutuj, bo do dyskusji o Polsce trzeba mieć wiedzę Polską a nie uzyskaną z zagranicznych polskojęzycznych gazet i telewizji

  POstępowe media TVN WSi24 (gość)

  Nie tak dawno, dawno temu, za siedmioma hałdami, za siedmioma hutami było sobie Królestwo, przez które przepływała rzeka w kształcie litery "S". W Królestwie tym przez pięć złotych lat rządził miłujący bigos i zgodę Król Bul. I wszystkie znaki na niebie i ziemi, jako i w sondażach wskazywały, że będzie rządził wiecznie. Mamidła to jednak były. I zdarzyło się tak, że pewnej niedzieli Król Bul popiwszy wina z królewskich piwnic wsiadł w karocę i pijany na pasach zakonnicę w ciąży przejechał. Tak oto spełniła się przepowiednia Herolda Jąkały, który pół roku wcześniej w lisiej norze będąc widzenie miał. I ziściło się widzenie, a co się potem działo, to już na osobną bajkę tamat. Dość dodać, że skutek był srogi i rządy w Królestwie zbój Jarkacz rozpoczął. A na WSI spokojnej, WSI wesołej już tak spokojnie i wesoło nie było.

  POstępowe media TVN WSi24 (gość)

  Zaraz też w całym Królestwie Kolegia Obrony Pańszczyzny powstawać zaczęły. I choć zbój Jarkacz nic o zniesieniu pańszczyzny nie mówił, to kto jaki folwark posiadał od razu zagorzałym wrogiem nowego porządku się stawał, śpiewając "Ojczyznę dojną racz nam wrócić Panie" i za zgodą i bigosem tęskniąc. Ale nie tylko możni wrogami zniesienia pańszczyzny byli. Bo oto gdzie w jakiej WSI głupek wioskowy się znalazł, to pierwszy ci on był do skakania na wiecach. A zbój Jarkacz tym większym okrutnikiem był, że wieców tych nie rozpędzał, tylko czekał aż obrońcy pańszczyzny na śmierć się zaskaczą. Taki był bez serca zbój.

  A nikt w całym Królestwie nie potrafił czytać myśli Jarkacza tak dobrze jak wspomniany herold Jąkała. Drukował on druki ulotne, Gazetą Elektorską zwane, w których myśli Jarkacza opisywał. A robił to z taką wprawą, że lud myślał, że to nie jeno myśli, ale czyny faktyczne Jarkacza są opisane.

  POstępowe media TVN WSi24 (gość)

  I ogłosił herold Jąkała, że siano dla konia zdrożeje, bo Jarkacz trakty budować chce, a nie ma za co i haracz nałoży. I lud płakał trzy dni i trzy noce. Aż okazało się, że żadnego haraczu nie będzie. I odetchnęli z ulgą woźnice i spokojniej spali. Przynajmniej oni. Bo oto herold Jąkała ogłosił kolejną plagę. Oto Jarkacz ulgi na dyliżanse dla żaków zlikwiduje i kto pół dukata płacił, teraz całego oddać będzie musiał. I znów lud płakał trzy dni i trzy noce. Aż okazało się, że ulgi na dyliżanse owszem zlikwidowane zostać miały, ale to jeszcze stare statuty księcia Kaszubskiego regulowały i zbója Jarkacza w to mieszać nie uchodzi. I tak oto Jarkacz drwił wciąż z herolda Jąkały myśli swe odwołując.