Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Ile obecnie zarabia górnik? Górnicy ze śląskich kopalń pokazują, ile miesięcznie zarabiają w roku 2016. Zaglądamy im do portfela. A różnice w ich wynagrodzeniu są dość spore. Pensje wahają się od 2,5 tys. do nawet... sprawdźcie ilu.

Ile zarabia górnik? Sprawdź jakie są obecnie zarobki na kopalni [stawki wynagrodzeń]

Górnicy to grupa zawodowa, która szczególnie nie lubi chwalić się swoimi zarobkami. Bo bardzo często muszą odpierać zarzuty o licznych przywilejach, które im przysługują. Średnie miesięczne zarobki, które najczęściej są przytaczane w dyskusji o ich wynagrodzeniach, też nie odzwierciedlają do końca rzeczywistości.Bo do „średniówki” wliczonych jest 30 różnych składników, wypłacanych w różnych częściach roku i – co też ważne – jest to średnia wszystkich wynagrodzeń wypłacanych w danej spółce: od najmłodszego stażem górnika po dyrektora kopalni. A jak widać z poniższego zestawienia, w którym pokazujemy, ile realnie górnicy zarabiają brutto każdego miesiąca, rozdźwięk jest bardzo duży!Jak czytać nasze zestawienie
1. Pensje podane w naszym zestawieniu to kwoty brutto.
2. W niektórych przypadkach publikujemy też zarobki netto. Kwoty te podane są w nawiasach.
3. W zależności od przyjętych rozwiązań, górnicy otrzymują co miesiąc ekwiwalent pieniężny za węgiel, który przysługuje im w danym roku. Mogą też otrzymać jednorazową wypłatę.
4. Dodatek gwarantowany podawany jest w wymiarze miesięcznym, w innych przypadkach – za jedną dniówkę.
5. Niektórzy górnicy, którzy mają pożyczki w kasie zapomogowo-pożyczkowej, podali też, ile wynosi ich miesięczna rata.


Ile zarabia górnik? Sprawdź jakie są aktualne zarobki na kopalni w oku 2016
Kwoty podane są BRUTTO


2500 zł

– młodszy górnik w kopalni Bobrek-Piekary (Węglokoks).

3400 zł

– górnik w Ruchu Rydułtowy (PGG) z 18-letnim stażem; premia – ok. 1156 zł; dodatek gwarantowany – 36 zł/dzień; węgiel 8 ton lub wypłacany 8 miesięcy po 550 zł.

3438 zł

– górnik w kopalni Knurów-Szczygłowice (JSW) z 24-letnim stażem; brak przepracowanych weekendów.

3542,70 zł

– (2534,86 netto) elektromonter poza przodkiem w kopalni Wujek (KHW) z 3-letnim stażem; przepracowane 3 dniówki w weekend – 456,42 zł; węgiel – 408,36 zł.

3700 zł

– górnik w kopalni Bobrek-Piekary (Węglokoks).

3700 zł

– górnik w kopalni Mysłowice-Wesoła (KHW) z 2,5-rocznym stażem; przepracowane 2 soboty w miesiącu.

3744 zł

– (2674,96 zł netto) – górnik poza przodkiem w kopalni Wujek (KHW) z 3-letnim stażem pracy; przepracowane 3 dniówki w weekend – 488,49 zł; węgiel – 408,36 zł.


Praca

Komentarze (113)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Zdziwiony (gość)

I to mają być te wysokie wynagrodzenia górników????? Wszyscy kurcze psioczą a naprawdę to zarabiają przeciętnie. Nie jestem i nie byłem i nie będę górnikiem tak dla uprzedzenia.

chemiczka (gość) (GOŚCIÓWA)

to popracuj jeden dzień pod ziemią i zrozumiesz, bulwersują cię nędzne zarobki górników a zarobki naszych księży cię nie bulwersują.Też jestem wykształcona i nie zarabiam kokosów ale górnikom nigdy nie zazdrościłam i nie chciałabym codziennie iść do pracy ze świadomością ,że mogę być pogrzebana żywcem.

jużemert (gość)

dlatego ma takie przywileje bo płaci fundusz socjalny imto mu gwarantuje różne dopłaty .co do węgla czy górnik mieszkający w bloku nie jest górnikiem? pomyśl raczej dlaczego pracownicy biórowi otrzymują węgiel .

Ger (gość)

zobacz koluniu ile zarabia tancerz w spiżu na miesiąc,i zobacz ile miesięcy musi pracować górnik 900m pod ziemią w strefie zagrożenia wybuchem metanu.O nic nie chodzi,tylko te wredne komy społeczne na temat górników.

kofak (gość) (Lewy)

Klocek nieuku określa się kupę, która robisz z tyłu. Jeśli jesteś górnikiem to trzeba ci to w inny sposób napisać. Gówno, które robisz za nasze pieniądze.

Lewy (gość)

To przyjedzcie na Pokój to się zdziwicie dyr. Piecha dobrze płaci prawie 3 klocki na miesiąc

Do szmatławca nASZE mIASTO (gość)

POrtal nasze miasto to dno szamba, robić takie porównania kto ile zarabia, kto was kształcił imbecyle, To jest szemrane dziennikarstwo POciotki POstkomuny. Stara śpiewka górnicy, pielęgniarki,policjanci, komu i czemu to ma służyć !!

POirytowany (gość)

Żebracza brać oglada TVN i POlszmat czyta GWno imyśli że ich nędza wynika z tego że - górnik zarabia? , tępą chołotą można manipulować POstkomuna ma się dobrze. Ludzie co wy piszecie tępaki !!!

też gornik (gość)

górniku powiedz prawdę ile godzin pracujesz dziennie pod ziemią.Powiedz prawdę dlaczego walczyliscie o wolne soboty a sami pierwsi poszliscie do roboty w sobotę.

IB (gość) (GOŚCIÓWA)

Zaden problem przyjąc sie do tych kopalnianych kurortów. Bony zywnosciowe wynikaja z ustawy. Ulgi na wakacje? :-) Ja pracuje w kopalni gdzie nie ma wegla, nie ma 14-tki. 1600zł na reke - ZAPRASZAM do łopaty na przeróbke

Polak (gość)

Gówniany Kochany POrtalu Nasze Miasto Rybnik napiszcie lepiej ile zarabia dyrektor gimnazjum , lekarz, dyrektor teatru,prezydent miasta, wiceprezydent , sędzia ,prokurator a na końcu darmozjady w ZUSie POrównywanie zarobków górników i policjantów to prymitywizm i marazm POstkomuny i KODerastów która stara się napuszczać ludzi przeciw sobie .

były pracownik kopalni (gość)

proponuję gościuwe zaprosić na jeden dzień na dół żeby wiedziała o czym mowa .Ja mam skończoną szkołe górniczą a na dole przepracowałem miesiąc i nigdy za żadne pieniądze już tam nie wrócę . GOŚCIUWA na dół 1000 m niżej .

elektryk ZPMW (gość)

Po tych zarobkach to już wiem dlaczego zamykają "Krupiński", na "Zofiówce" możemy tylko pomarzyć o takich wypłatach, wspomnę tylko ze pracuje na zakładzie przeróbczym (30 lat), gdzie zarabiamy 1/2 tych zarobków.

GOŚCIÓWA (gość)

ja nie rozumiem tylko dlaczego górnik mieszkający w bloku otrzymuje dodatek na węgiel ????? do tgeo bony żywnościowe, ulgi na wakacje, ferie zimowe, tak tak .... za 900 zł allinclusive na dwa tygodnie w kurorcie Austriackim na narty też bym chciała jechać ale mnie niestety nie stać bo dla szarych ludzi taka impreza to koszt 5 tys zł na tydzień !
paczki na święta, praca po 7 godz, dodatki, premie, barnórki i trzynastki, i jeszcze narzekają ! a codziennie zahlani z roboty wracają, porażka, a czlowiek się uczy całe życie, dokształca i gówno z tego ma