Ibrahimović wytatuował sobie 50 imion ludzi, których nie zna. Chce pomóc głodującym Ibrahimović wytatuował sobie 50 imion ludzi, których nie zna. Chce pomóc głodującym

Ibrahimović wytatuował sobie 50 imion ludzi, których nie zna. Chce pomóc głodującym (© YouTube / World Food Programme)

W sobotę (14 lutego) klub Imbrahimovica, Paris Saint-Germain zmierzył się w lidze francuskiej z Caen. Dla większości piłkarzy był to kolejny dzień pracy, dla Zlatana coś znacznie ważniejszego.

Kontrowersyjny piłkarz znany jest z niekonwencjonalnych czy nawet aroganckich zachowań względem swoich przeciwników, nie można mu jednak odmówić wrażliwości społecznej i woli pomocy ludziom najbardziej poszkodowanym.

W drugiej minucie sobotniego meczu Zlatan otworzył wynik spotkania. Po strzelonej bramce zdjął koszulkę i zaprezentował... 50 wytatuowanych na swoim torsie imion. Jak sam mówi - Imion ludzi, których nigdy nie spotkał, jednak są dla niego bardzo ważni. Ludzi cierpiących z powodu głodu.

Ibrahimović, zgodnie z przepisami, za zdjęcie koszulki otrzymał żółtą kartkę. Nie to jednak jest najważniejsze, jego postawa jest częścią kampanii Światowego Programu Żywnościowego (World Food Programme). Według danych agendy, która jest częścią ONZ, dziś na świecie z głodu cierpi 805 milionów ludzi. To więcej niż z powodu AIDS, malarii i gruźlica łącznie.

Światowy Program Żywnościowy to największa na świecie akcja humanitarna walcząca z głodem na świecie. Dostarcza pożywienie w rejony klęsk żywiołowych czy wojen.

Zobacz wideo kampanii WFP z Ibrahimovicem
Hallo

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

fdfd (gość)

to niezły el kretino. rzeczywiscie pomogł biednym. tacy ludzie z poglądami masonskimi moga mnie cmoknąć...oni i te ich uczynki. pluje na to.