Poznaliśmy zwycięzcę szóstej edycji Przeglądu Amatorskich Twórczości Muzycznych „SPI nie ŚPI", która odbyła się w Ośrodku Kultury „Andaluzja". Został nim zespół Highfive z Bytomia.

Szósta edycja Przeglądu Amatorskich Twórczości Muzycznych „SPI nie ŚPI" odbyła się w Ośrodku Kultury „Andaluzja" 10 czerwca. Wygrał zespół Highfive z Bytomia w składzie: Dorota Główkowska-Grzywnowicz (vocal, bas), Adam Matejczyk (gitara), Daniel Olszycka (gitara), Sebastian Grzywnowicz (perkusja). Zespół zachwycił publiczność wykonaniem autorskich utworów „Lokomotywa", „Rozkminy bez spiny", „Bananowy Gangster&Johnny Kakao". Drugie miejsce przyznano zespołowi Prosecutor, a trzecie grupie Deklaracja. Wyróżniono ponadto dwóch solistów: Łukasza „Deathcraft" Walczaka z Rudy Śląskiej i piekarzanina Sławomira Solawę z projektu Slang Gang.

- Podczas półgodzinnych występów każdego z wykonawców mogliśmy usłyszeć różne gatunki muzyczne, takie jak: blues, metal, rap i rock. Poziom wykonań, tak jak w poprzednich latach, był naprawdę wysoki. Myślę, że warto organizować tego typu muzyczne spotkania, podczas których każdy, niezależnie od wieku, sympatycznie spędzi czas. Mam nadzieję, że w kolejnych latach na scenie pojawi się jeszcze więcej wykonawców, bo przecież w Piekarach Śląskich nie brakuje zdolnych osób - mówi Daniel Pliszka z Młodzieżowej Rady Miasta.

Nagrodę finansową dla zwycięzców ufundował Urząd Miasta Piekary Śląskie. Dodatkowo zespół będziemy mieli okazję usłyszeć podczas Dni Miasta Piekary Śląskie.

Czytaj także

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!