Artykuł sponsorowany

Forskolina w ostatnich latach stała się gwiazdą z pierwszej ligi naturalnych suplementów na odchudzanie. Swoją sławę zawdzięcza nie tylko właściwościom odchudzającym, ale i silnym właściwościom leczniczym, wykorzystywanym od tysięcy lat przez medycynę indyjską.

ORYGINALNY FORSKOLIN w kapsułkach sprawdź na www.zdrowiemarket.pl <<< KLIKNIJ

Forskolina (znana też pod nazwami: Forskolin, Coleus forskohlii, Koleus, Pokrzywa Indyjska) podobnie, jak nasza pokrzywa jest ziołem bezpiecznym, bez efektów ubocznych. Ma za to dużo bardziej spektakularne właściwości niż pokrzywa z naszych łąk.

W Polsce koleus nie rośnie. Najwyżej jakości forskolina, dostępna jest w kapsułkach. Czysty ekstrakt z pokrzywy oferuje firma Wish - lider w naturalnych suplementach na odchudzanie (więcej na http://zdrowiemarket.pl/29-forskolin-pokrzywa-indyjska).

Forskolina pod lupą
Ta niepozorna roślina, przypominająca rodzimą pokrzywę, charakteryzuje się ciekawym zielonym lub zielono-fioletowym zabarwieniem liści. Podczas, gdy nasza pokrzywa również znana jest z właściwości leczniczych i oczyszczających, pokrzywa indyjska ma tych właściwości dużo więcej i są bardziej różnorodne.

Indyjska pokrzywa rośnie na terenie Indii, gdzie od tysięcy lat była używana przez tamtejszych lekarzy ajurwedyjskich. Była aplikowana pacjentom przy problemach z płucami, sercem i bezsennością. Z czasem stała się znana i wykorzystywana nie tylko w ajurwedzie, ale na całym świecie.

Forskolina w ostatnich latach stała się obiektem naukowych badań i dyskursów. W samym tylko roku 2014 i 2015 pojawiła się w 20 publikacjach w bibliotece Medycyny Narodowego Instytutu Zdrowia w Stanach, które w kwestii badawczej nie mają sobie równego Państwa na świecie.

Jak odchudza Forskolina
Coleus Forskohlii ma udowodnioną skuteczność we wspomaganiu odchudzania. Stymuluje w organizmie produkcję substancji o nazwie cAMP (pełna nawa: adenozynomonofosforan), dzięki czemu ułatwia komunikację między komórkami nerwowymi. Wspomagany przez tą substancję organizm zwiększa produkcję hormonów tarczycy i wspomaga spalanie tłuszczy, powodując tym samym redukcję kilogramów. Efektem ubocznym spożywania forskoliny jest wyższy poziom energii.

Na alergię – pokrzywa indyjska
Forskolina została również zbadana pod kątem właściwości antyalergicznych. Ma korzystny wpływ na astmatyków i pomaga przy chorobach takich, jak egzemy czy liszaje. To więc idealny suplement dla alergików, którzy w naturalny sposób chcą wspomóc organizm do walki z alergią. Forskolina nie ma w Polsce statusu leku, więc warto jednak skonsultować się z lekarzem.

Od wieków znane jest działanie forskoliny na obniżanie ciśnienia. Rozszerza naczynia krwionośne, dzięki czemu poprawia krążenie i dokrwienie serca. Obniża natomiast ciśnienie w gałkach ocznych, dzięki czemu zapobiega męczeniu się oczu i korzystnie wpływa na wzrok. Zostało to potwierdzone na kilku próbach badawczych jednego z akademickich badań naukowych.

Decydując się na naturalny suplement warto starannie wybrać jego jakość. Gdyż każdy ekstrakt może być inny. Firma Wish, która jest liderem na polskim rynku w kwestii naturalnych suplementów, oferuje ekstrakt z pokrzywy indyjskiej, spełniający najwyższe kryteria jakości. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.zdrowiemarket.pl.