Najważniejszy posiłek dnia powinien być też najsmaczniejszy, by łagodnie i z dobrym humorem stawić czoła kolejnym wyzwaniom. Dlatego zadbaj, by śniadanie było pożywne, smaczne i efektowne.

W okresie zimowym ważne jest, by dzień zacząć od ciepłego posiłku popitego rozgrzewającym naparem. Taki pobudzony do życia organizm rozgrzewa się i przygotowuje na zderzenie z aurą na zewnątrz. Jeśli na co dzień jesz kanapki, możesz zastąpić je ciepłą wersją. Pysznych sposobów na to jest kilka.

Możesz przygotować klasyczne tosty. Posmarowane masłem które rozpłynie się na jeszcze ciepłym chlebie i przełożone wędliną lub serem, który z kolei może lekko się stopić pod wpływem temperatury. Jeśli masz ochotę, nałóż dżem lub konfitury, a do picia przygotuj ciepłe kakao – słodkie śniadanie da Ci energię na długo. Musisz tylko zaopatrzyć się w klasyczny toster. Ciekawym sprzętem jest Bosch TAT 6313. Oprócz bardzo oryginalnego wyglądu, ma wiele przydatnych funkcji. Specjalny system zadba, by pieczywo było równo opieczone, a płynna regulacja pozwoli zarumienić kromki do pożądanego stopnia. Jeśli odpowiada Ci ich bieżący kolor, wciśnij przycisk „stop”. Jeśli tosty niefortunnie się zablokują, urządzenie wyczuje to i wyłączy grzanie. Wyjmowana tacka na okruchy pomoże utrzymać porządek i wyręczy w sprzątaniu. Ruszt ze stali szlachetniej pozwoli opiec bułki, które nie zmieszczą się do otworów.

A może masz ochotę na ciepłe, trójkątne kanapki? Dwie kromki, a między nimi ser szynka oraz dodatki na jakie akurat masz ochotę. Chwila pieczenia i wyjmujesz gorące sandwiche z ciągnącym się serem. Następnie polewasz je ketchupem i jesz, mimo że możesz się poparzyć. No ale temu zapachowi i smakowi nie sposób się oprzeć. Jeśli chcesz przygotować takie danie szybko, ale i bezpiecznie, kup opiekacz Philips HD 2392 Daily Collection. Nieprzywierająca powłoka nie wymaga smarowania tłuszczem. Domykane rączki, które w finałowej fazie dociskają i sklejają kanapkę, nie nagrzewają się w trakcie przygotowywania, więc komfortowo obsłużysz maszynkę. Miejsce na kabel w podstawie urządzenia oraz możliwość ustawiania go w pionie, oszczędzą miejsce w kuchni.

Wskocz na wyższy poziom i zrewolucjonizuj swoje śniadania za pomocą grilla elektrycznego. Jego duża powierzchnia pozwala przygotować ciepłe kanapki nie tylko w rozmiarach chleba tostowego. Wieloziarniste bułki, paluchy, a w środku dodatki, na jakie masz ochotę. Włosi nazywają te sprasowane na płasko kanapki - panini. Tutaj możliwości są olbrzymie, bo do środka kromek czy bułki możesz dodać np. jajko sadzone. Grill elektryczny Russell Hobbs Panini Cook@Home jest dedykowany do robienia ciepłych panini. Jego duża moc poradzi sobie nawet z trzema kanapkami albo pięcioma porcjami mięsa i warzyw. Poza śniadaniem, możesz na tym urządzeniu przygotować sobie hamburgery. Zmieści się zarówno mięso, jak i puszyste bułki. Jest to możliwe dzięki ruchomym zawiasom. Gdy otworzysz obie klapy sprzętu, otrzymasz powierzchnię do grillowania większej ilości jedzenia.

Śniadanie to nie tylko najważniejszy posiłek dnia, ale i obowiązkowy. Bez niego czujemy się słabo, jesteśmy marudni i podjadamy cały dzień. To doprowadza nas do złości i frustracji. Warto więc zrobić z tego posiłku rytuał, który zechcemy rozpocząć zaraz po przebudzeniu. Jeśli tak smacznie podejdziesz do sprawy, to okaże się, że tak naprawdę nie potrzebujesz w budziku funkcji „drzemka”. Do ruszenia się z łóżka zmotywują Cię zapachy i aromaty, które wypełniały Twoją kuchnię jeszcze wczoraj rano.

Dom i ogród

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!