Bytomscy strażacy najlepsi na Śląsku

PSZ
Ponad 40 strażaków z kilku śląskich miast wzięło udział wczoraj, 20 czerwca w XV Mistrzostwach Śląska Strażaków PSP w pływaniu, które odbyły się na Pływalni Krytej w Bytomiu. Najlepszą ekipą okazała się drużyna strażaków z Bytomia, która odnosiła także sukcesy indywidualnie.

Podczas zawodów strażacy – z Komend Miejskich, Powiatowych i Komendy Wojewódzkiej – rywalizowali indywidualnie i zespołowo w stylach dowolnym, klasycznym i grzbietowym. Indywidualnie najwięcej medali, bo aż 3 złote i 4 srebrne wywalczyli strażacy z Bytomia, którzy zdominowali także sztafetę, osiągając najlepszy wynik. Warto dodać, że wśród bytomskich strażaków najlepiej spisali się Szymon Wąsowicz i Paweł Holopa, którzy zdobyli dla swojej drużyny najwięcej medali. Zwycięzcy zawodów zostali uhonorowani nagrodami, dyplomami, pucharami oraz pamiątkowymi medalami ufundowanymi przez organizatorów zawodów.

Wyniki XV Mistrzostw Śląska Strażaków PSP w pływaniu:

Styl dowolny (dystans 50m):
I miejsce : Wąsowicz Szymon - KM PSP Bytom (00:25,69)
II miejsce: Holopa Paweł - KM PSP Bytom (00:26,29)
III miejsce: Pipans Marek - KP PSP Pszczyna (00:27,80)

Styl klasyczny (dystans 50m):
I miejsce : Zygmański Adrian – KP PSP Cieszyn (00:33,24) – Rekord Mistrzostw
II miejsce: Wąsowicz Szymon - KM PSP Bytom (00:34,39)
III miejsce: Miller Damian – KM PSP Tychy (0:36,18)

Styl grzbietowy (dystans 50m):
I miejsce: Wąsowicz Szymon - KM PSP Bytom (00:31,05) – Rekord Mistrzostw
II miejsce: Holopa Paweł - KM PSP Bytom (00:32,12)
III miejsce: Pipans Marek - KP PSP Pszczyna (00:36,03)

III miejsce: KM PSP TYCHY – 2:01:07

Przypomnijmy, że pierwsze zawody zostały rozegrane w 2002 roku. W kolejnych latach najlepsze wyniki w klasyfikacji generalnej uzyskiwali:
mł.asp. Szymon Wąsowicz – 2017.

Z kolei w klasyfikacji drużynowej Komenda Miejska PSP w Bytomiu wygrała 13 razy, 2 razy naszą drużynę pokonała reprezentacja CS PSP w Częstochowie.

Podczas wtorkowych zawodów odbył się również pokaz sprzętu z zakresu ratownictwa wodnego oraz Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego Bytom, którzy przedstawili sprzęt oraz techniki stosowane w ratownictwie wodnym.