Bytom : Staw południowy - prace w parku miejskim im. F. Kachla trwają, mimo zimy. Aura sprzyja, a czas nagli. Przebudowa ma potrwać do końca czerwca.

Bytom : Staw południowy - prace w parku miejskim
Robotnicy wykorzystują sprzyjającą w miarę aurę, bo całość ma być gotowa na początek wakacji. Co już zrobiono?
- Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej przeprowadził wycinkę drzew wokół stawu, przesunięte zostało też ogrodzenie od strony kąpieliska, tak, aby było miejsce na budowę zaprojektowanych alejek spacerowych - mówi Aleksandra Szatkowska, rzeczniczka prasowa Urzędu Miejskiego w Bytomiu. Wykonawca robót, którym jest bytomska firma GIJO Kapsa, Seidel Spółka Jawna, zajął się usunięciem osadów z dna stawu w części górnej stawu położona od strony osiedla oraz wykonał wykopy, dzięki którym pogłębi się poziom stawu. Formowano także skarpę przy tej części stawu. Obecnie kontynuowane są prace w zakresie osuszania i oczyszczania dna stawu.

Więcej na ten temat w piątkowym DZ Bytom

Wiadomości

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

\m/ (gość) (3554)

Zgadzam się, przejazd wózkiem dziecięcym po alejkach gruntowych równoznaczny jest z późniejszą wizytą na myjni ;) Pomijam fakt, w jaki sposób poprowadzono alejki wokół stawu północnego - trzeba się solidnie namęczyć, żeby znaleźć właściwą trasę i nie utknąć z wózkiem na jakiś schodach :(

sportowiec (gość)

Ciekaw kiedy bedzie dokonczony staw polnocny,Chodzi mi o oswietlenie rurki juz drugi rok wychodza z ziemi a lamp jak niebylo tak niema.Fajne miejsce do uprawiania sportuale wieczorem trzeba je omijac z daleka zeby nie polamac czegos bo ciemno jak w d........

3554 (gość)

mam nadzieję, że alejki nie będą tak błotniste jak w pozostałej części parku. Obecnie na spacer lepiej iść w gumowcach i najlepiej z wiadrem wody aby móc je opłukać. Paranoja, że szlaki rowerowe są betonowe a piesze gruntowe i błotniste.