Bogowie. Film o Zbigniewie Relidze kręcony w Bytomiu Bobrku [ZDJĘCIA]

Film o Zbigniewie Relidze: Rozpoczęły się zdjęcia do filmu o zmarłym w 2009 roku Zbigniewie Relidze - "Bogowie". Zdjęcia do filmu rozpoczęły się w tym miesiącu, a jednym z miejsc, gdzie kręcono sceny, była bytomska dzielnica Bobrek.

Mieszkancy dzielnicy zostali postawieni na nogi już przed godziną 10, na kiedy to zapowiedziała się ekipa filmowa realizująca film "Bogowie" o zmarłym w 2009 roku Zbigniewie Relidze. Ze względu na sceny kręcone jeszcze w Zabrzu, filmowcy przyjechali do Bobrka z trzygodzinnym poślizgiem.

- A wszyscy tu już biegamy i usuwamy samochody od rana - powiedziały nam dwie mieszkanki tej dzielnicy.

Film o Zbigniewie Relidze kręcono w Bytomiu na Bobrku


Scena, którą kręcono przy ul. Piecucha, była "bezaktorska". Na planie nie pojawił się wyczekiwany przez mieszkańców Tomasz Kot. Podobnie zresztą było w Zabrzu. Jak powiedział nam jeden z filmowców, wszystkie sceny są kręcone dosłownie przejazdem.

Znaczyło to tylko tyle, że filmowcy kręcili sceny uliczne w czasie których przejeżdżały obok siebie samochody (fiat 126p czy duży fiat). Stąd też cała ulica musiała być oczyszczona ze współczesnych samochodów tak, by oddać klimat lat 80-tych.

Sam film będzie opowiadał o dwóch latach z życia Zbigniewa Religi, którego w filmie zagra Tomasz Kot. Dokładniej chodzi o lata 1983-85, kiedy Religa rozpoczął pracę w Klinice Kardiochirurgii w Zabrzu gdzie przeprowadził pierwszą w Polsce operację przezsczepu serca.
∨ Czytaj dalej

Komentarze (13)

avatar
avatar
she (gość) miech

Też czułam się wolna do momentu kiedy spółdzielnie w porozumieniu z władzami nie oczyściły swoich lokali w sąsiednich dzielnicach. Teraz się użeram z menelami wysiedlonymi z Karbia, Szombierek, Miechowic. Nie zamierzam się wyprowadzać, bo nie jestem jeleniem, który spłaci 50 tysięczne zadłużenie za jakąś panią x, która za to, że nie płaciła czynszu za ostatnie 5 lat żąda jeszcze 5 tys. odstępnego. Dbam o swoje eM, klatkę schodową i odrobinę zieleni przed moim domem, reszta mnie nie interesuje, niech sobie władza zaprowadzi porządek, mogą się wykazać, tylko coś słabo im idzie w tym temacie.

avatar
miech (gość) agaaa

Tak wiem, że na Bobrku są duże mieszkania, tylko co z tego jak okolica wygląda jak na księżycu, a w dodatku ci sąsiedzi i patologia. Wolę siedzieć w tej 30 metrowej klitce ale wychodząc czuje się wolny z dużą zielenią wokół.

avatar
agaaa (gość)

a ja mieszkam na bobrku od 10-ciu lat mam ładne duże mieszkanie ponad 100 metrów wyremontowane z łazienką , centralnym i kazdy sie ze mnie smiał ze na bobrku a kiedy mnie odwiedzają znajomi sa zachwyceni moim mieszkaniem a oni w porównaniu do mojego maja kurniki o wielkości 36m moze 42m a jak wygląda to wygląda ja o swoja klatke dbam i tyle

avatar
durak (gość) bobrkowianka

czytaj ze zrozumieniem. Osoba co do której pijesz, napisała wuyraźnie, że sie słyszy ciągle o Bobrku ( słyszy w konwencji - ze ciągle coś się robi), a nie że się tylko mówi....

avatar
Bytomianka (gość)

Do p.Marka z Miechowic.
Panie Marku,tylko czasami farbowanego lisa z przyklejoną pełną frazesów gębą,trudno odróżnić, od prawdziwego.Mieszkańcy chyba się już w tym wszystkim pogubili,jednak mimo wszystko, niektórzy z uporem maniaka,głosują
od lat,na tych samych bez/radnych.

avatar
marek z miechowic (gość) Bytomianka

No to wybrano ostatnio "mądrze" Bis z Bartylą no nie? Teraz słyszy się narzekanie, że Bartyla to Snochowski tamto. Najpierw było trzeba dwa razy pomyśleć i zastanowić się na kogo głosować a nie teraz ujadać. Narzekano na PO i Koja teraz macie lepszego....Daliście się podpuścić i tyle. Pytanie: czy przez ten rok rządów Bartyli macie się lepiej. wasze dzieci mają pracę. Czy spadło bezrobocie? I takie pytanie proszę samemu sobie zadać. Więc moja rada na drugi raz przemyślcie sprawę, że gdy głosujesz przeciwko komuś a nie kims to robisz miastu i sobie krzywdę.

avatar
Bytomianka (gość)

Nie ma co biadolić,tylko zabrać się do roboty,reagować aktywnie na patologie
i zaniedbania.Nie ważne jaka to dzielnica,każdemu powinno zależeć na tym,aby
mieszkać w odpowiednio "komfortowych" warunkach.Wszystko zależy tylko od nas mieszkańców,oraz naszego mądrego wyboru,przyszłych radnych.

avatar
sexoholik (gość) mieszkanka Miechowic

zgadzam się, tak jakby w innych dzielnicach patologii nie było, tak jakby cały Bytom miał pracę tylko Bobrek nie. NIe wiem skąd takie myślenie. Największe bezrobocie to jest chyba na Karbiu.

avatar
lokalny patriota (gość)

Te sceny do filmu to kant! W tamtych latach na ulicach były Fiaty małe i duże czy Trabanty ale nawet Bobrek był inny o prawie 30 lat młodszy tętniący życiem i pozbawiony zniszczonych ludzi bez sensu życia najogólniej mówiąc...

avatar
bobrkowianka (gość)

A ja ,że Bobrek jest piękną zabytkową robotniczą dzielnicą o którą warto zadbać !!!!!!!!!!!!!!

avatar
nie ma się z czego cieszyć (gość)

jaki z tego wniosek? Bytom zatrzymał się na latach 80, albo i wcześniejszych...Zawsze uważałam, że w Bytomiu można kręcić filmy z czasów II wojny światowej.

Wybierz kategorię