Basen kryty w Bytomiu po remoncie

Basen kryty w Bytomiu po remoncie (© MANO)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Basen kryty w Bytomiu - ekspertyzy w kalncelarii prezydenckiej. Dwie ekspertyzy stanu technicznego krytego basenu miejskiego, pod koniec ubiegłego roku trafiły do kancelarii prezydenta miasta.

Basen kryty w Bytomiu - ekspertyzy w kalncelarii prezydenckiej

Kryty basen przy ulicy Parkowej, po remoncie otwarto hucznie 1 czerwca 2012 roku( po około 4 latach zamknięcia) Remont był ogromny i gruntowny.
Ale już w pierwszej połowie 2013 roku okazało się, że są usterki i potrzebna jest ekspertyza dotycząca stanu technicznego. Ośrodek Sportu i Rekreacji zwrócił się z ofertą wykonania ekspertyzy.

W czerwcu 2013 roku urzędnicy mówili, że wybrano już rzeczoznawcę i ekspertyza będzie w lipcu. Potem w sierpniu. Jesienią okazało się, że ekspertyzy będą dwie. I lada moment zostaną przedstawione wyniki. Tymczasem nadal tkwimy w martwym punkcie. I chociaż basen jest czynny, to nie wiemy, na ile usterki są poważne.
- Ekspertyzy pod koniec 2013 roku trafiły do kancelarii prezydenta - mówi Adam Grzesik z wydziału informacji i kontaktów z mediami UM. - Kiedy tylko prezydent i jego służby zanalizują obie opinie, ogłosi to publicznie - dodaje Adam Grzesik. Terminów tym razem nie mamy podanych. Remont kosztował prawie 20 milionów złotych.

Tymczasem okazało się też, że gmina wygrała proces sądowy z firmą Troll, która odpowiada za większą część remontu pływalni. Potwierdził nam to Mariusz Wołosz, obecny radny, a w czasie remontu pływalni, wiceprezydent Bytomia. Jeszcze w trakcie prac firmę usunięto z placu budowy, bo były zastrzeżenia co do wykonywania przez nią zleconych zadań.
Wyrok nie jest prawomocny. Firma może się jeszcze odwołać.

Komentarze (17)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

I tyle w temacie (gość)

A ja po bytomskim miałam zapalenie pęcherza moczowego. Myślę że było to spowodowane zimnymi prysznicami ponieważ w mokrych majtkach szukałam przez chyba 10 minut ciepłej wody w prysznicach i się nie doczekałam. Choćby w tym basenie było nie wiadomo jakie cude to nic nie da jak nie będzie porządku z wodą. To jest tak jak w "Koglu Moglu" kiedy babka ze wsi chwaliła się tej z miasta, że łazienka jest, tyle, że nie do użytku...."To po co taka łazienka?" - " Po to żeby ludzie nie mówili, że mnie na łazienkę nie stać"...

Karwat leszek (gość) (Jola)

11) Radni pokroju Snochowski, Wójcicki
12) Panek - wiceprezydent, który sam pewnie nie wie dla czego oskarżony Bartyla go mianował
13) Trefne przetargi i brak kar dla winnych
14) Bezradność w sprawie ustawy śmieciowej
15) Nepotyzm i kolesiostwo

Jola (gość)

A tak w ogóle to Bytom to naprawdę dziwne miasto:
1- nieremontowane budynki
2) wysokie czynsze
3) niski poziom nauki w szkołach podst. i gimnazjach
4) bezrobocie
5) beznadziejny basen
6) kontrowersyjny człowiek roku
7) prezydent z zarzutami
8) brzydkie ulice i chodniki, dziury
9) kupy po zimach
10) wysokie opłaty za wodę i śmieci
Jedna wielka patologia

Jola (gość) (Grażyna)

Spoko, ja na bytomskim zaraziłam się rzęsistkiem, a też jeździłam po całej Europie i było ok. Tu jest w Bytomiu jakiś problem z wodą na pewno o czym świadczą właśnie wspomniane przez posiadaczkę karnetu problemy z prysznicami.

kon (gość)

Patrząc na Zabrzański basen widać, że w Bytomiu źle pieniądze wydano. Bartyla być może winien rozważyć czy to niegospodarność.

Grażyna (gość)

Po wpisie posiadaczki karnetu uważam, że badania wody przez sanepid - o ile takie są wykonywane, powinny w gablotce być wywieszane do wglądu korzystających z pływalni.
Ratownicy powinni przyglądać się osobom, którzy wchodzą do hali basenu pod względem ich czystości. Też widziałam niedomyte osoby w brudnych strojach wchodzące do basenu - bez reakcji ratowników. ALE CO MOŻNA OD NICH WYMAGAĆ, JAK MAJĄ ZA PRZEŁOŻONEGO NIEJAKIEGO TOTALNEGO IGNORANTA MOSKWĘ.

posiadaczka cholernego karnetu... (gość)

Nie korzystajcie z płytkiego basenu z cieplejsza wodą i bąbelkami!!! Ostatnio pływałam w Tatralandii, we Wrocławiu i wszystko było ok. PO tygodniu przerwy poszłam na basen bytomski mam tak straszną infekcję narządów rodnych, że jestem załamana!! Okazało się że zaraziłam się chlamydią! Ponadto siedzą tam stare baby, ostatnio jedna wychodziła i podpaska jej na oczach ludzi wyleciała. Pozdrawiam pana Tomka, który się wk.rwił na ten widok. POza tym pod prysznicami można się mocno przeziębić, ostatnio jak byłam to zasłonięto juz 8 pryszniców - 8 pryszniców nie działa a w reszcie leci bardzo zimna woda. Jedna wielka masakra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Basenowa (gość)

Nowy Basen w Zabrzu
Trzy poziomy Aquariusa
Parter kompleksu obejmuje hol wejściowy, szatnie, baseny i strefę SPA, w którym znaleźć można trzy sauny, w tym dwie suche i jedną parową, bicze wodne, podgrzewane siedzenia, baseny chłodzące oraz dla odprężenia i relaksu - dwa tarasy umieszczone na świeżym powietrzu.
Na pierwszym piętrze umiejscowione są budynki administracyjne. Przewidziano również siłownię i salę fitness oraz małą gastronomię.
W piwnicach kompleksu mieszczą się m.in. kotłownia i pomieszczenia techniczne.
Baseny
Pierwszy z nich to basen sportowy, mierzący 25 na 16 metrów, przeznaczony do rozgrywek rangi mistrzowskiej, z ponad 150 miejscami na trybunach. W najpłytszym miejscu będzie 1,2 metra wody, a najgłębszym 1,8 metra. Kolejnym jest basen rekreacyjny, w którym znajdują się atrakcje takie jak dzika rzeka, gejzer, jacuzzi.
W szatniach znajduje się 250 szafek, a na zewnątrz kompleksu zbudowano parking, który pomieści 150 samochodów. Walorem obiektu jest również dostosowanie go do osób niepełnosprawnych.
Całkowity koszt inwestycji to około 30 mln złotych.
Kiedy rozliczone zostaną osoby /Koj, Wołosz/ za bytomski bubel, który próbuje się nazwać basenem?
W Zabrzu byłam - jestem w szoku.

Gregor (gość) (rosa)

Hej, rosa pisz scenariusze do kryminałòw. Pomyśl troche, gdyby tak było firma wyżucona z budowy wykazała by to w sadzie. A jest jak jest.

Ala (gość)

Pani Moniko co ma wyjaśniać Pan Wołosz? Niech wyjaśniają cic ktorzy mówili i pisali te wszystkie kłamstwa. A to że basen bedzie zamkniety zaraz po wyborach, że firma dostanie odszkodowanie od miasta, że źle to i tam to.... Z całym szacunkiem ale puki co w mojej ocenie to Pan Wołosz jest dla mnie bardziej wiarygodny. Pozdrawiam

monika (gość)

Ciekawe dlaczego w przypadku ekspertyzy nie jest aktywna opozycja np Pan Mariusz Wołosz ? Czy nie zależy mu na wyjaśnieniu tej sprawy ?

rosa (gość)

Tu jest potrzebna ekspertyza opłacalności inwestycji. Patrząc na wydatki widać , że ta inwestycja nie miała sensu ekonomicznego. Poprzedni zarząd miasta zdecydował się na nie opłacalny remont a to wywołało lawinę wydatków. Wiemy też ,że część tych wydatków przechwyciła firma w której wcześniej pracował jeden z prezydentów. Może, podkreślam może być tak, że decyzje o nieopłacanym remoncie mają drugie dno. To znaczy nie podjęto by ich gdyby nie potrzeba zlecenia remontu.