Kierowcy, którzy w nocy z poniedziałku na wtorek będą podróżować autostradą A4 między Katowicami a Krakowem, napotkać mogą na utrudnienia w rejonie węzła Rudno położonego w rejonie Krzeszowic i Alwerni.

A4 w nocy z poniedziałku na wtorek będzie całkowicie zamknięta!

Utrudnienia te spowodowane będą pracami związanymi z montażem bramownicy nad obiema jezdniami autostrady z oznakowaniem węzła Rudno. Zmiany w organizacji ruchu na autostradzie A4 są planowane między godziną 18 a 2 w nocy. We wtorek, 14 marca, między godziną 1 a 2 w nocy na około dwadzieścia minut autostrada zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu.

Oto harmonogram zamknięć ogłoszony przez koncesjonariusza autostrady, firmę Stalexport Autostrada Małopolska.

Kierunek Kraków:
 • 13 marca, godz. 18 - 2 – zamknięcie pasa awaryjnego/włączenia,
 • 13/14 marca, godz. 22 - 2 – zamknięcie pasa lewego. Ruch będzie odbywał się tylko prawym pasem. Prędkość zostanie ograniczona do 80 km/h,
 • 14 marca, godz. 1 - 2 – wstrzymanie ruchu na autostradzie na ok. 20 minut.


Kierunek Katowice:
 • 13/14 marca, godz. 24 - 2 – zamknięcie pasa lewego. Ruch będzie się odbywał się tylko prawym pasem. Prędkość zostanie ograniczona do 80 km/h,
 • 14 marca, godz. 1 - 2 – wstrzymanie ruchu na autostradzie na ok. 20 minut.


Spółka informuje, że planowane prace uzależnione są od warunków atmosferycznych, w związku z czym daty oraz czas ich wykonania mogą ulec zmianie.

Oprócz prac na węźle Rudno w środę, 15 marca, w związku z przebudową odwodnienia autostrady, planowane jest wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu pomiędzy węzłem Brzęczkowice a Placem Poboru Opłat w Mysłowicach.

W godzinach porannych na jezdni w kierunku Krakowa - zamknięcie pasa prawego wraz z pasem awaryjnym. Ruch będzie odbywał się tylko pasem lewym z ograniczeniem prędkości do 80km/h, następnie na jezdni w kierunku Krakowa – zamknięcie pasa awaryjnego, ograniczenie prędkości do 110 km/h. Ruch będzie odbywał się dwoma pasami.

Czytaj także

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!