W piątek 11 sierpnia rozpocznie się ostatni etap remontu Drogowej Trasy Średnicowej w Świętochłowicach. Prace trwają na odcinku od wiaduktu na ul. Bytomskiej do granicy z Chorzowem. Jutro zamknięta dla ruchu zostanie jezdnia w stronę Katowic.

11 sierpnia zamkną DTŚ w stronę Katowic
11 sierpnia Drogowa Trasa Średnicowa w Świętochłowicach będzie zamknięta w stronę Katowic. kierowcy będą mogli korzystać tylko z jednego pasa - szybkiego (pod prąd) jezdni północnej. W tym czasie na wszystkich pasach w kierunku Katowic drogowcy będą układać warstwę ścieralną.

- Warstwa ścieralna układana będzie bezszwowo na pełnej szerokości jezdni. Ułożonych zostanie ponad 2 tys. ton warstwy ścieralnej o grubości 4 cm na całym 1,5 km odcinku świętochłowickiego fragmentu DTŚ - mówi Tomasz Iksal, dyrektor przedsiębiorstwa budowy dróg "Drogopol".

Zmiany w organizacji ruchu wprowadzone zostaną po porannym szczycie. Drogowcy planują zakończyć te roboty w niedzielę. Wszystkie wjazdy na DTŚ w Świętochłowicach w kierunku Katowic będą zamknięte. Dotyczy to także zjazdów do Świętochłowic. Konieczne będzie korzystanie z wjazdów i zjazdów w Rudzie Śląskiej i Chorzowie.

Przypomnijmy, że remont odcinka DTŚ prowadzi firma Drogopol. To ta sama, która w zeszłym roku przeprowadziła remont DTŚ w Chorzowie.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!