Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Prac polskich archeologów pracujących w Delcie Nilu w Muzeum Górnośląskim

Magdalena Szewczyk
Panele dyskusyjne, warsztaty fotograficzne oraz zapierające dech w piersiach wystawy przygotowało Muzeum Górnośląskie.

Już w sierpniu Muzeum Górnośląskie w Bytomiu zorganizuje szereg imprez kulturalnych. Od 17 do 19 sierpnia w gmachu przy ulicy Korfantego 34 odbędzie się plener fotograficzny po hasłem "Architektura - diabeł tkwi w szczegółach".

Pod czujnym okiem profesjonalistów - Tomasza Szemalikowskiego i Mateusza Pojmana - każdy z uczestników będzie mógł dowiedzieć się jak świadomie używać tzw. lustrzanki oraz poszerzyć swoją wiedzę w dziedzinie fotografii.

Plener zakończy wystawa prac w muzealnych ogrodach, trwająca do końca września. Aby wziąć udział w warsztatach każdy z uczestników musi posiadać własny sprzęt fotograficzny oraz zapłacić 20 złotych wpisowego.

Chętni proszeni są o zapisy w Dziale Promocji Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu lub pod numerem telefonu: 32 281 97 33. Warto się pospieszyć, bo ilość miejsc ograniczona. Ostatniego dnia sierpnia o godz. 18.00 odbędzie się pierwsze z serii spotkań pt. "Rozbieranie Śląska".

Co kryje się pod tym enigmatycznym pojęciem? - Będzie to panel dyskusyjny, poświęcony najbardziej interesującym i kontrowersyjnym zagadnieniom z przeszłości i współczesności Śląska - zdradza Magdalena Michulec, specjalistka ds. promocji Muzeum Górnośląskiego. Zaproszeni goście - eksperci, politycy, intelektualiści zawodowo zajmujący się naszą małą ojczyzną - będą rozmawiać na temat "Ukryte opcje, czyli z czego składa się Ślązak". Program przewiduje aktywny udział publiczności, a imprezę poprowadzi redaktor Jerzy Ciurlok.

Dyskusję, która będzie odbywać się w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu przy ul. W. Korfantego 34, zarejestruje telewizja "Sfera" oraz regionalne rozgłośnie radiowe. Wstęp wolny.

Pierwszego września o godzinie 16.00 w gmachu Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu przy ul. W. Korfantego 34 zaplanowano wernisaż wystawy fotograficznej.
Robert Słaboński udokumentował ostatnią dekadę prac polskich archeologów pracujących w Delcie Nilu. - Na kliszy utrwalone zostały figurki przedstawiające prehistorycznego władcę, złote posągi, a także bardzo dobrze zachowaną rezydencję dostojnika państwowego z okresu zjednoczenia państw Górnego i Dolnego Egiptu - informuje Magdalena Michulec z bytomskiego muzeum.

Polscy archeolodzy odkryli pozostałości po budynku mieszczącym najstarsze znane browary. Zarówno wartość artystyczna jak i historyczna jest nie do przecenienia. Wystawa potrwa do 2 października. Zarówno na wernisaż jak i na wystawę wstęp jest darmowy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Filip Chajzer o MBTM

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bytom.naszemiasto.pl Nasze Miasto