Wybierz region

Wybierz miasto

  Świadek pod specjalnym nadzorem

  Autor: kra

  2000-05-26, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Dziennik Zachodni

  Świadek pod specjalnym nadzorem KATOWICE. Kilkudziesięcioosobową policyjną ochronę zapewniono wczoraj świadkowi zeznającemu w procesie przeciwko Arkadiuszowi R. oraz Mariuszowi G.

  Świadek pod specjalnym nadzorem
  KATOWICE. Kilkudziesięcioosobową policyjną ochronę zapewniono wczoraj świadkowi zeznającemu w procesie przeciwko Arkadiuszowi R. oraz Mariuszowi G. oskarżonym o zastrzelenie zabrzańskiego biznesmena. Sprawa toczy się od prawie roku przed Sądem Okręgowym w Katowicach. Świadek jest osobą występującą równolegle we wielu innych procesach i śledztwach dotyczących działalności zorganizowanych grup przestępczych.
  O zbrodni popełnionej przez Arkadiusza R. oraz Mariusza G. informowaliśmy już na łamach ,DZ". Przypomnijmy, że w październiku 1997 roku obaj mężczyźni zakradli się do zabrzańskiej posiadłości młodego człowieka prowadzącego działalność gospodarczą. Przedsiębiorca rozpowiadał, że zawsze nosi przy sobie sporą gotówkę. Niebawem miał wyjechać za granicę, aby kupić kolejną partię towaru. W noc poprzedzającą wyjazd został zaatakowany przez oskarżonych. Bandyci zastrzelili go z zimną krwią. W kieszeni spodni znaleźli foliowy woreczek zawierający 120 tys. zł. W toku śledztwa wyszło na jaw, że rabunek popełniono na zlecenie innego biznesmena.
  Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że Arkadiusz R. ma również na sumieniu serię włamań do domków jednorodzinnych wynajmowanych przez gliwicką fabrykę Opla dla kadry kierowniczej przedsiębiorstwa. Prawdopodobnie przestępca współdziałał z pracowniczką koncernu, która informowała rabusia, kiedy lokatorzy wyjeżdżają na parodniowe służbowe delegacje. (kra)

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.