Wybierz miasto

pirwszoligowe emocje

Autor: Maciej Muzyczuk

2000-05-25, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Dziennik Zachodni

GKS Katowice - Górnik L*czna 1:0 Pierwszoligowe emocje To by3 drugoligowy ,mecz prawdy" o pierwszoligowej stawce. Dzi*ki wygranej, pi3karze ,gieksy" sI jun u bram ekstraklasy.

GKS Katowice - Górnik L*czna 1:0
    Pierwszoligowe emocje
    To by3 drugoligowy ,mecz prawdy" o pierwszoligowej stawce. Dzi*ki wygranej, pi3karze ,gieksy" sI jun u bram ekstraklasy. Wystarczy tylko w ostatnich sze|ciu kolejkach najd3unszego w dziejach drugiego frontu sezonu graĆ równie dobrze co w wczoraj. I wykorzystywaĆ troch* wi*cej sytuacji bramkowych...
    KATOWICE. Gdyby gospodarze mieli w |rodowe popo3udnie lepiej ustawione celowniki, to wynik spotkania móg3by byĆ nawet dwucyfrowy. SkoEczy3o si* jednak na skromnym 1:0 i emocjach trwajIcych do ostatnich sekund, bo pi3karze z L*cznej ambitnie walczyli o korzystny rezultat. - Ten mecz powinien si* skoEczyĆ jun do przerwy. Mogli|my strzeliĆ w pierwszej po3owie przynajmniej trzy bramki - mówi3 trener GKS-u Pawe3 Kowalski.
    - Gdyby go|cie przegrali 5:0 to ten nie mogliby mieĆ do nikogo pretensji - wtórowa3 mu drugi szkoleniowiec ,gieksy" Janusz Ma3ek. - Górnik L*czna wyjendna z Katowic z najninszym wymiarem kary.
    S3owa szkoleniowców dok3adnie oddajI przebieg wydarzeE. By3y w czasie tego meczu momenty wr*cz miandnIcej przewagi miejscowych. PierwszI doskona3I sytuacj* do zdobycia gola zaprzepa|ci3 w 16 minucie Bojarski - jego strza3 g3owI minimalnie minI3 okienko bramki MaEki. Od tej chwili katowiccy kibice co rusz podrywali si* z miejsc i siadali zdegustowani widzIc jak ich ulubieEcy marnujI kolejne okazje. W dogodnych, niemal stuprocentowych sytuacjach pud3owali: |wierczewski, Dudek, Kubisz i ponownie |wierczewski. Go|cie dopiero w koEcówce pierwszej po3owy dwukrotnie zagrozili bramce Tkocza po strza3ach Jarzynki i Cetnarowicza, ale w obu przypadkach katowicki golkiper wykaza3 si* sporym refleksem.
    Tun po przerwie gospodarze przeprowadzili akcj* na wag* trzech punktów. SzarnujIcy prawI stronI Andruszczak zdecydowa3 si* na strza3, a pi3ka - odbita jeszcze od którego| z obroEców - wylIdowa3a na poprzeczce. Gdy wysz3a w pole dopad3 jej Oberaj i strza3em g3owI skierowa3 do siatki. - My|l*, ne to najwanniejsza bramka w mojej karierze, bo bardzo przyblina nas do upragnionej ekstraklasy - stwierdzi3 po meczu szcz*|liwy strzelec. Od tej chwili katowiczanie starali si* szanowaĆ pi3k* i ograniczali si* do kontr, po których - przynajmniej trzykrotnie - powinny padaĆ gole. Ale znowu brakowa3o precyzji. Go|cie z up3ywem minut coraz cz*|ciej przebywali na po3owie ,gieksy", ale nic z tego nie wynika3o.
    Mecz z wysoko|ci trybuny honorowej oglIda3 bramkarz Feyenoordu Jerzy Dudek, obserwujIcy z zainteresowaniem gr* swojego brata Dariusza. Pomocnik GKS-u nie czu3 si* chyba zbyt dobrze pod tak czujnI obserwacjI, bo zagra3 s3abiej nin ma to w zwyczaju.
    l GKS Katowice - Górnik L*czna 1:0 (0:0). Bramka: Grzegorz Oberaj (48).  ó3te kartki: Szala, Andruszczak i Oberaj (GKS) oraz RónaEski i Feliksiak (Górnik).
    GKS: Tkocz - Szala, |wierczewski, Szymczyk - Muszalik (90 Kowalczyk), Widuch, Kubisz, Dudek, Andruszczak (83 Matloch) - Bojarski, Oberaj (65 Ba3a).