Wybierz region

Wybierz miasto

  Judo - Szczęśliwy Salzburg

  Autor: Marcin Zasada

  2007-11-30, Aktualizacja: 2007-11-28 10:41 źródło: Dziennik Zachodni

  Judocy Czarnych Bytom w znakomitym stylu kończą tegoroczny sezon. W odbywających się w Salzburgu Młodzieżowych Mistrzostwach Europy złoty medal wywalczyła Beata Rainczuk (70 kg), a brąz zdobył Paweł Zagrodnik (66 kg).

  Judocy Czarnych Bytom w znakomitym stylu kończą tegoroczny sezon. W odbywających się w Salzburgu Młodzieżowych Mistrzostwach Europy złoty medal wywalczyła Beata Rainczuk (70 kg), a brąz zdobył Paweł Zagrodnik (66 kg). - Ta para będzie niebawem podporą naszej seniorskiej reprezentacji - cieszy się prezes Czarnych, Józef Wiśniewski.

  Dla Beaty tytuł młodzieżowej mistrzyni Europy to największy sukces w karierze. Wcześniej w mistrzostwach Europy juniorek po medale sięgały jej trzy siostry: Paulina, Magdalena i Weronika.

  - Przed zawodami Paulina mówiła mi, że czuje, że przyjadę z Salzburga z medalem. Mówiła mi: zobaczysz, zdobędziesz przynajmniej brąz. A ja na to: dlaczego tylko brąz? Mówiłam jej, że będę pierwsza i proszę - sprawdziło się - uśmiecha się bytomska judoczka.

  Po wolnym losie w pierwszej rundzie, w kolejnych Rainczuk pokonała kolejno: Selmę Smajlović (Bośnia), Lynn Mossong (Luksemburg) i Maję Ursić (Słowenia). W finale bytomianka nie dała szans Brytyjce Sally Conway.

  - Czułam się dobrze i byłam świetnie przygotowana. Ten sukces jeszcze bardziej zmobilizuje mnie w walce o kwalifikację olimpijską. W przyszłym roku zamierzam powalczyć o punkty w turniejach międzynarodowych i dostać się do czołowej piątki w mojej wadze, która pojedzie do Pekinu - zapowiada Beata.

  Nieco trudniejszą sytuację w wyścigu na olimpiadę ma Zagrodnik, którego w krajowej klasyfikacji wyprzedza brązowy medalista mistrzostw Europy seniorów, Tomasz Adamiec. Sukces Pawła w Salzburgu potwierdza jednak, że jest on w stanie zagrozić pozycji Adamca w reprezentacji Polski. Jeśli nie jeszcze teraz, to w kolejnym sezonie.

  W austriackich mistrzostwach Zagrodnik doszedł do półfinału wygrywając z Rosjaninem Mikhailem Pulyaevem, Szwajcarem Simonem Nessensohnem oraz Ormianinem Hambardzumem Tonoyanem. W pojedynku o finał zawodnik Czarnych uległ Rumunowi Gheorghe'owi Fasie, a na podium wskoczył dzięki zwycięstwu z Portugalczykiem Diogo Cesarem w walce o trzecie miejsce.

  - Na każde zawody jadę po medal. Tak było i w tym przypadku. Cieszę się z tego sukcesu tym bardziej, że to dopiero pierwszy rok, kiedy startuję jako młodzieżowiec - podkreśla Zagrodnik.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)