Wybierz region

Wybierz miasto

  Czek na serce

  Autor: mam

  2000-05-24, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Dziennik Zachodni

  Czek na serce KATOWICE. Uroczystość przekazania symbolicznego czeku na 50 tysięcy złotych odbyła się wczoraj w Górnośląskim Centrum Medycznym w Katowicach-Ochojcu. Darczyńcą był Fundusz Górnośląski S.A.

  Czek na serce
  KATOWICE. Uroczystość przekazania symbolicznego czeku na 50 tysięcy złotych odbyła się wczoraj w Górnośląskim Centrum Medycznym w Katowicach-Ochojcu. Darczyńcą był Fundusz Górnośląski S.A.
  Pieniądze, zgodnie z wolą sponsora, mają być przeznaczone na kontynuację remontu I Kliniki Kardiochirurgii Śląskiej Akademii Medycznej kierowanej przez prof. Andrzeja Bochenka oraz budowę dwóch nowych sal operacyjnych. Ich otwarcie planowane jest w październiku.
  - To będą sale XXI wieku. Najlepsze w Polsce i lepsze od najnowocześniejszych w Niemczech - zachwalał prof. Bochenek oprowadzając gości po remontowanych pomieszczeniach. Według wstępnych szacunków, budowa i częściowe wyposażenie obu, w pełni klimatyzowanych, sal mają kosztować około 4 mln zł.
  Prof. Bochenek zaprezentował gościom najnowocześniejszy sprzęt medyczny pracujący w jego klinice - niepokaźnych rozmiarów robot Ezop, który wspomaga kardiochirurgów podczas operacji oraz tor wizyjny najnowszej generacji umożliwiający wykonywanie zabiegów naczyń wieńcowych. Udało się je zakupić dzięki pomocy sponsorów. Najwięksi z nich: ,Węglokoks", ,Stalexport", Fundusz Górnośląski, Elektrownia ,Jaworzno III", Radio Katowice i ,Elektrobudowa" zostali wczoraj wyróżnieni pamiątkowymi medalami. Otrzymał go również senator Kazimierz Kutz - za wytwarzanie dobrej atmosfery wokół szpitala. (mam)

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.