Wybierz region

Wybierz miasto

  Bezkarna huta

  Autor: Jolanta Talarczyk

  2000-05-22, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Dziennik Zachodni

  Bezkarna huta DĄBROWA GÓRNICZA. Huta Katowice SA nie zapłaci ponad 57 mln zł za zanieczyszczanie powietrza. Śląski Inspektor Ochrony Środowiska anulował jej karę, nałożoną we wrześniu 1993 roku za przekroczenie norm ...

  Bezkarna huta
  DĄBROWA GÓRNICZA. Huta Katowice SA nie zapłaci ponad 57 mln zł za zanieczyszczanie powietrza. Śląski Inspektor Ochrony Środowiska anulował jej karę, nałożoną we wrześniu 1993 roku za przekroczenie norm emisji pyłów i gazów.
  Prawo ekologiczne dopuszcza odroczenie kary jeżeli ,truciciel" podejmie działania zmierzające do poprawy sytuacji w sferze ochrony środowska. Z tego właśnie skorzystała Huta Katowice, która w latach 1995-1999 zmodernizowała urządzenia w aglomerowni i elektrociepłowni. Wydatki na inwestycje ekologiczne były większe od nałożonej kary, odroczonej do 31 maja bieżącego roku. Wywiązując się z zobowiązań huta zasłużyła na umorzenie opłat za zanieczyszczenie środowiska. Dodatkowym argumentem za bezkarnością jest kontynowanie programu proekologicznego. W latach 90. w Huta Katowice pięciokrotnie zmniejszono emisję pyłów, o połowę dwutlenku węgla i o 50 proc. zredukowano zużycie wody.
  (tal)

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.